Dėstytojai

Doc. Dr. Kristina Poderienė

Doc. Dr. Kristina Poderienė

Anatomija, Fiziologija

Prof. Hab. Dr. Alfonsas Vainoras

Prof. Hab. Dr. Alfonsas Vainoras

Fiziologija

Dr. Roza Joffė - Luinienė

Dr. Roza Joffė - Luinienė

Sveikatos psichologija

Lekt. Giedrė Strumilienė

Lekt. Giedrė Strumilienė

Mityba I, Lėtinės neinfekcinės ligos

Lekt. Eglė Minevičienė

Lekt. Eglė Minevičienė

Mityba II, Lėtinės neinfekcinės ligos

Lekt. Jolita Ščiglinskienė

Lekt. Jolita Ščiglinskienė

Psichosomatika

Lekt. Erika Šuliauskienė

Lekt. Erika Šuliauskienė

Kūno biodinamika

Prof. Hab. Dr. Dalia Sekmokienė

Prof. Hab. Dr. Dalia Sekmokienė

Rytų medicinos sistemos

Prof. Dr. Loreta Šernienė

Prof. Dr. Loreta Šernienė

Rytų medicinos sistemos

Lekt. Agnė Dragūnaitė

Lekt. Agnė Dragūnaitė

Rytų medicinos sistemos

Lekt. Edvardas Kazlauskis

Lekt. Edvardas Kazlauskis

Fitoterapija

Lekt. Vida Grigaliūnaitė Plerpienė

Lekt. Vida Grigaliūnaitė Plerpienė

Multimodalinė meno terapija

Lekt. Rūta Malkutė

Lekt. Rūta Malkutė

Aromaterpija

Doc. Dr. Almantas Evaldas Bagdonavičius

Doc. Dr. Almantas Evaldas Bagdonavičius

Homeopatija

Asistentė Gabija Minevičiūtė

Asistentė Gabija Minevičiūtė

Mityba II

Gyd. Evelina Nevardauskaitė Rudzikienė

Gyd. Evelina Nevardauskaitė Rudzikienė

Psichoneuroendokrinologija

Lekt. Igoris Opriško

Lekt. Igoris Opriško

Holistinės sveikatos technologijos

Gileta Indrašienė

Gileta Indrašienė

Vadovė

Austė Abariūtė

Austė Abariūtė

Administratorė

Dalykų aprašymai

Žmogaus anatomija

Žmogaus anatomija

Kursas apima fundamentines žinias apie žmogaus kūno sandarą, formas, struktūras, šių struktūrų vystymąsi ir atliekamas funkcijas bei taikymo sritimis. Kurso metu klausytojai nuosekliai supažindinami su pagrindinėmis žmogaus sistemomis, jų struktūra ir funkcijomis: kaulų ir jų jungčių, griaučių raumenų struktūra ir funkcijomis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, virškinimo, nervų, endokrininės, šalinimo ir lytinės sistemų struktūromis ir funkcijomis.

Žmogaus fiziologija

Žmogaus fiziologija

Kurso metu suteikiamos žinios apie žmogaus fiziologijos kompleksiškumą, aplinkos poveikį žmogaus fiziologijai. Supažindinama su ląstelės, raumenų, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, mitybos ir virškinimo (medžiagų apykaitos), vandens ir elektrolitų apykaitos (šalinimo), nervų sistemos (centrinės, motorinės, autonominės, sensorinės) fiziologijos ypatumais. Pateikiamos nuoseklios žinios apie endokrininę reguliaciją, imuninę, lytinę sistemas bei pristatomas žmogaus fiziologijos integralumas.

Lėtinės neinfekcinės ligos

Lėtinės neinfekcinės ligos

Tai kursas, skirtas supažindinti klausytojus su dažniausiai pasitaikančiomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, jų paplitimu, sergamumu ir mirtingumu pasaulyje bei Lietuvoje, jų rizikos veiksniais ir lydinčiomis pasekmėmis, lėtinių ligų simptomatika bei ligos eiga ir galimybėmis išvengti/koreguoti ją keičiant gyvenseną. Paskaitų metu klausytojai supažindinami su širdies ir kraujagyslių, endokrininės sistemos, onkologinių, virškinamojo trakto, kvėpavimo trakto ligomis ir pagrindiniais rizikos veiksniais.

Sveikatos psichologija

Sveikatos psichologija

Kurso metu klausytojai supažindinami su sveikatos psichologijos mokslo šaka ir jos samprata. Kursas apima fundamentines žinias psichologinę bei psichikos sveikatą, savivertę, skausmą, emocinį intelektą, savęs pažinimą, vertybes, streso ir konfliktų valdymą bei motyvaciją. Klausytojai įgis žinių apie asmenybės, elgesio, streso sąsajas su sveikata, įsigilins į psichosomatikos, skausmo psichologijos aspektus, lavins praktinius bendravimo, streso valdymo, emocinių kompetencijų vystymo, savižudybės rizikos identifikavimo ir pagalbos teikimo įgūdžius.

Mityba I

Mityba I

Kurso metu nagrinėjamas maistas kaip maistinių medžiagų bei energijos šaltinis, sveikatai nepalankios ir palankios mitybos mitybos principai ir taisyklės bei pasekmės, maisto produktų savybės, dietų įvairovė bei jų rezultatai. Dalyko mokymo metu įgyjama praktinių gebėjimų sudaryti ir įvertinti asmeninį, sveikatai palankų mitybos planą atsižvelgiant į rekomenduojamas maisto medžiagų ir energijos normas, pasirinkti sveikatai palankius  maisto produktus pagal jų etiketes bei kokybės rodiklius. Klausytojai paskaitų metu mokysis apibūdinti maistines medžiagas, jų šaltinius, rezorbciją, atlikti asmens paros energijos poreikio paskaičiavimą,  išmanyti alkoholio bei rūkymo pasekmes mitybai, apibūdinti genetiškai modifikuotas, rafinuotas maisto medžiagas, vertinti maisto produktų sudėties aprašą etiketėse, apibūdinti dietų skirtumus, mitybos reikšmę lėtinių ligų atsiradimui, stebėti, analizuoti, vertinti ir koreguoti kasdienės mitybos įpročius.

Mityba II

Mityba II

Kurso turinys apima visuminę sveikatos sampratą, praktinius asmens gyvensenos ir mitybos vertinimo aspektus, visadalės augalinės mitybos principus, poveikio mechanizmus ir praktinį taikymą įvairiais gyvenimo tarpsniais, taip pat sergant dažniausiomis lėtinėmis ligomis. Aptariami nepakankamos mitybos klausimai. Supažindinama su funkcionalaus maisto sąvoka, praktiniais sveikatai palankaus maisto ruošimo namų sąlygomis principais. Klausytojai kurso metu mokysis įvertinti asmens mitybą visos gyvensenos kontekste, padėti nustatyti sąsajas tarp gyvensenos ir lėtinių ligų atsiradimo, suprasti pagrindinius patofiziologinius mechanizmus, susijusius su mitybos įpročiais. Apibūdinti visadalės mitybos principus, parengti individualias rekomendacijas, teikti individualius patarimus dažniausių lėtinių ligų atveju. Atpažinti funkcionaliojo maisto produktus.

Psichosomatika

Psichosomatika

Kursas apima šiuolaikinį požiūrį į psichikos ir kūno sąveiką. Paskaitų metų  suteikiamos žinios apie sąmonės darbo pagrindus, analizuojamos įvairios žmogaus būsenos ir vystomos jausminės sferos, aptariami savipagalbos metodai ir įrankiai. Klausytojai mokysis valdyti emocijas ir jausmas, naudoti savipagalbos įrankius kasdienybėje, identifikuoti reakcijas į save bei aplinką bei sąmoningai jas keisti. Kurso metu klausytojai sužinos apie sąmonės įtaką savipagalbai, emocijų ir jausmų perėjimą į kūną, žmogaus vystymosi principus, biologinio konflikto atsiradimo sąlygas, biologinę organų funkciją bei biologinių pokyčių reikšmę, kūno pokyčių etapus bei konfliktus, juos sukeliančių situacijų identifikavimą, sprendimo būdus, dvasinius ligos aspektus, sveikos būsenos paieškas.                                            

 

Psichoneuroendokrinologija

Psichoneuroendokrinologija

Kursas giliai nagrinėja neuropsichologijos ryšį su organizme vykstančiais ne tik matomais fiziologiniais, bet ir biocheminiais procesais genetikos fone.  Jis apima tokias temas: žmogaus kaip kosmobiologinės būtybės samprata, sisteminis ir analitinis mąstymas, neuropsichologiniai genų pasireiškimo veiksniai, stresas, imunitetas ir adaptacija, alergijos, pagumburio – hipofizės – antinksčių ryšys, lytiniai hormonai, skydliaukės hormonai, virškinimo sistema, mikrobiota, gliukozės apykaita, cholesterolio apykaita, miegas, depresija ir nerimas, sveikas senėjimas ir kt. Paskaitų metu taip pat aiškinami sveikatos sutrikimų mechanizmai ir sveikatai palankūs būdai bei priemonės jų išvengti – psichosomatikos metodai, NLP (neurolingvistinis programavimas), biologinis ir fiziologinis poveikis, gydomieji augalai ir t.t. Tai dalykas, nagrinėjantis visuminę sveikatos prieigą.

 

 

Kūno biodinamika

Kūno biodinamika

Kursas apie kūno adaptacijos galimybių gerinimą taikant fizinį krūvį, kompensacinius mechanizmus, multifunkcinį požiūrį į skausminius sindromus bei sprendimo būdus. Paskaitų metu klausytojai supras, koks yra fizinis krūvis, kam jis skirtas, kokias kūno funkcijas jis gerina, analizuos organizmo funkcinius ryšius, įvertins galimas kompensacijas ir korekcijos galimybes. Kurso turinys apima žinias apie raumenines ir raištines grandines bei jų sąsajas su vidaus organais, randus bei jų įtaką, pėdos ypatumus, fizinio aktyvumo naudą ir žalą, kvėpavimo sistemą, diafragmą bei jo ryšius ir poveikius, refliuksą, kvėpavimo technikas, apatinio smilkininio žandikaulio sąnario disfunkcijas, skausminius sindromus bei įtaką sveikatai, šonkaulių ir klubo mobilumo praktiką, laikyseną bei skoliozę.

Rytų medicinos sistemos

Rytų medicinos sistemos

Rytų medicinos sistemos Kursas supažindina su pagrindiniais rytų medicinos sveikatos išsaugojimo, stiprinimo, ligų diagnozavimo bei gydymo principais. Paskaitų metu pristatomi tradicinės kinų medicinos bei ajurvedos pagrindai, sąvokos, supratimas apie ligų priežastis, kartu nurodant koreliaciją su šių dienų medicina bei vykdomais tyrimais. Supažindinama su kinų medicinos bei ajurvedos pagrindiniais diagnostikos bei sveikatos profilaktikos metodais. Teorijos bei praktinių užsiėmimų metu klausytojai supažindinami su akupunktūrinių kanalų paskirtimi, jų topografija, biologiškai aktyviais taškais, jų veikimo būdais. Klausytojai supažindinimo su veido, pulso, liežuvio diagnostika, kinų bioritmologijos taikymu ligų profiklaktikai, kinų masažo principais ir technikomis. Ajurvedos užsiėmimų klausytojai galės nustatyti asmeninę konstitucinę prigimtiį (došą) bei susipažinti su mityba ir gyvenimo būdu pagal konstitucinį tipą. Kurse suteikiami meditacijos, jogos pagrindais, jų įtaka sveikatai pagal šiuolaikinio mokslo įrodymus.

Fitoterapija

Fitoterapija

Kursas apie fitoterapijos kaip natūraliosios medicinos metodo pagrindus, kurie remiasi įvairių augalų panaudojimu gydymo tikslais. Paskaitų metu ugdomas supratimas apie fitoterapiją, kaip natūraliosios medicinos metodą, jo taisykles ir principus, farmakognoziją, fitoterapijos panaudojimą sau ir savo artimiesiems bei supažindinama su fitoterapijos priemonėmis – vaistiniais augalais ir grybais. Klausytojai taip pat supažindinami su augalines žaliavas naudojančios gydymo sistemomis (homeopatija, gemoterapija, Bach`o žiedų terapija, tradicinė kinų medicina, ajurveda), augalinių žaliavų rūšimis, jų rinkimu, džiovinimu ir laikymu, augalų veikliosiomis medžiagomis, vaistažolių mišinių sudarymo principais, augalų nepageidaujamais poveikiais, augalų ir vaistų sąveikomis, toksiškumu, grybais ir jų savybėmis. Taip pat paskaitų metų dėmesys skiriamas labiausiai paplitusių virškinamojo trakto, kepenų, tulžies pūslės ir tulžies latakų, inkstų ir šlapimo takų bei kvėpavimo organų ligų bei onkologinių ligų fitoterapijai.

Multimodalinė meno terapija

Multimodalinė meno terapija

Kurso tikslas supažindinti studentus su meno terapijos teorija ir metodologija, terapinio darbo su įvairiomis tikslinėmis klientų grupėmis faktoriais ir sąlygomis. Pateikti ir analizuoti meninių priemonių psichologines ir energetines savybes. Mokyti diagnostikos, korekcijos ir lavinimosi (asmeninio augimo) meno terapijos metodais. Klausytojai susipažins su judesio, muzikos terapija ir daugybe meno terapijos technikų, jų terapinėmis galimybėmis, jungiant ir integruojant jas tarpusavy: smėlio terapija, vaizdo – grafika, tapyba, objektas, instaliacija, performansas, akcija, eko, naratyvinė, fototerapija, landšaftine ir kt. Kursų metu pateikiamos ne tik teorinės žinios, bet ir organizuojami praktiniai užsiėmimai, išbandomos įvairios technikos, sudarant galimybę įsitikinti jų efektyvumu, gauti asmeninį patyrimą ir dalinę terapiją.

Homeopatija

Homeopatija

Kurso metu pateikiamos nuoseklios žinios apie homeopatijos sampratą, istoriją, paplitimą ir vystymąsi pasaulyje bei vietą medicinoje. Klausytojai supažindinami su pagrindiniais homeopatijos principais, homeopatine farmakologija ir toksikologiją, homeopatinių preparatų kilme ir formomis. Paskaitų metu taip pat pristatomas holistinis požiūris į žmogaus organizmo sutrikimų gydymą ir homeopatija. R. Voll ( R. Folio ) patologijos kontūrai ir jų reikšmė homeopatijoje ir medicinoje, u-sin sistema, analizuojami organizmo funkcijų sutrikimų priežastinių grandžių nustatymo dėsningumai, patologijos migracija ir gydymo kryptys. Pristatoma konstitucinio tipo samprata homeopatijoje bei pagrindinių konstitucinių preparatų charakteristika, konstituciniai kamienai, aptariama diatezės, miazmų samprata homeopatijoje bei jų charakteristika, ūminių ligų i kvėpavimo takų, virškinimo sistemos, odos, galvos skausmo ir kt. ligų homeopatinio gydymo taktikos principai.

Aromaterapija

Aromaterapija

Kurso metu klausytojai susipažins su skirtingais aromaterapiniais produktais, jų panaudojimo galimybėmis. Dalykas apima uoslės anatomijos, organinės aromatinės chemijos bei aromaterapijos dalis. Dalyko metu bus aptarti skirtingi eteriniai aliejai, jų panaudojimo galimybės, indikacijos, kontraindikacijos bei receptai skirtingoms sveikatos problemoms spręsti. Paskaitos apima žinias apie aromaterapijos istoriją, nosies anatomiją ir kvapo suvokimą, aromaterapijos panaudojimo būdus, saugumo reikalavimus, hidrolaterapiją, riebiųjų aliejų panaudojimą, aromaterapijos ypatumus vaikams ir nėščiosioms, augintiniams, aromatinę chemiją, eterinių aliejų grupes ir pritaikymo galimybes, aromatinių mišinių gamybą ir receptūrą, peršalimo, virusini, odos ligų, menstruacijų premenopauzės ir menopauzės gydymas, emocinės būklės gerinimas bei organizmo valymas pasitelkiant aromaterapiją.

Holistinės sveikatos technologijos

Holistinės sveikatos technologijos

Kursas pristatomą bendrą sveikatos ir geros savijautos atstatymo metodologiją. Klausytojai gaus žinias apie somatinės (fizinės) sveikatos vertinimą, adaptacinį potencialą kaip integruotą sveikatos rodiklį, žmogaus kūno sistemų atsaką į poveikius skirtingomis sąlygomis (amžius, iššūkiai), saviatsistatymo (sveikimo) galimybes ir taikomus natūropatinius metodus. Paskaitų metu bus pristatomas integralinis, sisteminis požiūris į žmogaus kūną ir sveikatą, nagrinėjami Vakarų ir Rytų medicinos ir sveikatinimo modeliai, genetikos, amžiaus ir gyvenimo būdo įtaka kūno energijos balanso užtikrinimui. Taip pat bus aptariamas stresas, distresas ir adaptacijos vėrtė, skausmas ir savidiagnostika, toksikozė ir kūno detoksikacijos sistemos. Dėstytojas pristatys sveikatos vertinimo procesą bei diagnostikos metodikas, tokias kaip elektro-akupunktūra (ryodoraku, Folio metodas), pulso diagnostika, biolaukų-auros vertinimas, Kuperio testas, Baevsky indeksas, VO2max testas, funkcinė diagnostika. Dėmesys taip pat bus skiriamas ir kūno ekologijai – grožio procedūrų (nagai, plaukai, depiliacijos, tatuiruotės), rekonstrukcinių pokyčių (riebalų išsiurbimas, sąnarių implantai ir t.t.), gyvenimo vietos keitimo, technogeninės ir saulės spinduliuotės bei cirkadinių ritmų įtaka sveikatai. Aptarsite vyrų ir moterų sveikatos ypatumus ir rizikas skirtingais amžiaus periodais, fizinio aktyvumo naudą ir žalą ir kt.