Dėstytojai

Doc. Dr. Kristina Poderienė

Doc. Dr. Kristina Poderienė

Anatomija, Fiziologija

Prof. Hab. Dr. Alfonsas Vainoras

Prof. Hab. Dr. Alfonsas Vainoras

Fiziologija, Žmogus, aplinka ir kvantiniai laukai

Lekt. Vida Grašiuvienė

Lekt. Vida Grašiuvienė

Sveikos gyvensenos psichologija

Lekt. Giedrė Strumilienė

Lekt. Giedrė Strumilienė

Mityba I, Lėtinės ligos ir jų profilaktika

Lekt. Eglė Minevičienė

Lekt. Eglė Minevičienė

Mityba II, Lėtinės ligos ir jų profilaktika

Lekt. Jolita Ščiglinskienė

Lekt. Jolita Ščiglinskienė

Psichosomatika

Lekt. Erika Šuliauskienė

Lekt. Erika Šuliauskienė

Kūno biodinamika

Prof. Hab. Dr. Dalia Sekmokienė

Prof. Hab. Dr. Dalia Sekmokienė

Rytų medicinos sistemos (kinų medicina), Sveikas amžėjimas

Prof. Dr. Loreta Šernienė

Prof. Dr. Loreta Šernienė

Rytų medicinos sistemos (ajurveda)

Lekt. Agnė Dragūnaitė

Lekt. Agnė Dragūnaitė

Rytų medicinos sistemos (joga ir meditacija)

Lekt. Edvardas Kazlauskis

Lekt. Edvardas Kazlauskis

Fitoterapija

Lekt. Vida Grigaliūnaitė Plerpienė

Lekt. Vida Grigaliūnaitė Plerpienė

Multimodalinė meno terapija

Lekt. Rūta Malkutė

Lekt. Rūta Malkutė

Aromaterpija

Doc. Dr. Almantas Evaldas Bagdonavičius

Doc. Dr. Almantas Evaldas Bagdonavičius

Homeopatija

Asistentė Gabija Minevičiūtė

Asistentė Gabija Minevičiūtė

Mityba II

Gyd. Evelina Nevardauskaitė Rudzikienė

Gyd. Evelina Nevardauskaitė Rudzikienė

Psichoneuroendokrinologija

Lekt. Igoris Opriško

Lekt. Igoris Opriško

Holistinės sveikatos technologijos, Sveikas amžėjimas

Austė Abariūtė

Austė Abariūtė

Projektų vadovė

Lekt. Ieva Danielė

Lekt. Ieva Danielė

Žmogus, aplinka ir kvantiniai laukai

Dr. Roza Joffė - Luinienė

Dr. Roza Joffė - Luinienė

Sveikatos psichologija

Gileta Indrašienė

Gileta Indrašienė

Vadovė

Dalykų aprašymai

Žmogaus anatomija

Žmogaus anatomija

Žmogaus anatomijos dalyko paskaitose išsamiai susipažinsite su kūno sandara, pagrindiniais kūno organais ir jų funkcijomis, kaulų sistema ir sužinosite, kaip kaulai saugo vidaus organus ir leidžia mums judėti. Atrasite, kaip raumenys padeda mums atlikti įvairius judesius, nuo šypsenos iki bėgimo. Suprasite, kaip širdis aprūpina visas kūno ląsteles deguonimi bei maistinėmis medžiagomis, kaip virškinamas maistas ir iš jo gaunama energija. Susipažinsite, kaip nervų sistema perduoda signalus visame kūne ir leidžia mums jausti, mąstyti ir judėti, kaip veikia endokrininės, šalinimo ir lytinės sistemų struktūros ir kokios jų funkcijos. Šis kursas padės pažinti save, suprasti, kaip veikia kūnas ir kaip tinkamai jį prižiūrėti. Įgytos žinios padės priimti tinkamus sveikos gyvensenos, ligų prevencijos ar gydymo, sveiko amžėjimo spendimus.

    Žmogaus fiziologija

    Žmogaus fiziologija

    Žmogaus fiziologijos dalykas – tai tarsi kelionė po mūsų kūno vidų, bet ne tiesiog apžiūrint, o bandant suprasti, kaip viskas veikia! Paskaitų metu susipažinsite su ląstelių, raumenų, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, mitybos ir virškinimo (medžiagų apykaitos), vandens ir elektrolitų apykaitos (šalinimo), nervų sistemos (centrinės, motorinės, autonominės, sensorinės), endokrininės, imuninės bei lytinės sistemų fiziologijos ypatumais, fizinių ypatybių (sporto ir darbo) fiziologijos pagrindais. Išskirtinis dėmesys skiriamas žmogaus fiziologijos kompleksiškumui, aplinkos poveikiui žmogaus fiziologijai. Šis kursas padės ne tik suprasti, kaip veikia kūnas ir kodėl svarbu sveikai gyventi, bet ir koks jo sąryšis su aplinka ir integralumas. Šis dalykas yra Žmogaus anatomijos dalyko tęsinys, tad rekomenduojame juos rinktis kartu.

    Lėtinės ligos ir jų profilaktika

    Lėtinės ligos ir jų profilaktika

    Nors lėtinės ligos nėra užkrečiamos, bet jų paplitimas pasaulyje ir Lietuvoje yra itin didelis. Su jomis susiję net trys ketvirtadaliai visų mirčių pasaulyje, kurių didžiausias skaičius tenka keturioms ligų grupėms: širdies ir kraujagyslių ligoms, piktybiniams navikams, lėtinėms kvėpavimo sistemos ligoms, cukriniam diabetui ir jo sukeltiems inkstų pažeidimams. Pagrindinis šio dalyko tikslas – lengvai bei suprantamai išaiškinti, kodėl ir kaip vystosi lėtinės ligos, kokie nesunkiai pakeičiami kasdieniniai, su mūsų gyvensena susiję dalykai mažina riziką susirgti, o susirgus padeda geriau valdyti ligą ar pasiekti jos remisijos. Paskaitose aptariamos dažniausios lėtinės ligos, jų rizikos veiksniai, ankstyvieji simptomai, nemedikamentinio poveikio galimybės, aktualūs savipriežiūros ir stebėsenos aspektai. Kadangi su prastesne sveikata yra susijęs tiek per didelis, tiek per mažas kūno svoris, nemažai dėmesio skiriama šiems klausimams, pradedant apetito kontrolės mechanizmų analize, baigiant galimų sprendimo būdų ir strategijų aptarimu. Detaliai nagrinėjama ir mūsų imuninė sistema, jos vaidmuo tiek išlaikant sveikatą, tiek vystantis lėtinėms ligoms.

    Sveikos gyvensenos psichologija

    Sveikos gyvensenos psichologija

    Sveikos gyvensenos psichologija yra jauna, dinamiška ir sparčiai besiplėtojanti psichologijos disciplina. Ji akcentuoja ir remiasi biopsichosocialiniu požiūriu į sveikatą ir teigia, jog sveikata yra neįmanoma be visapusės fizinės, psichinės ir socialinės gerovės, kurios dėka asmenybė gali gerai adaptuotis ir gyventi nuolat kintančioje aplinkoje. Paskaitų metų aiškinsimės: Kas skatina su sveikata susijusį elgesį ir kaip toks elgesys gali būti pakeistas? Kaip emocijos ir įsitikinimai, siejasi su sveikatos elgesiu ir jo pasekmėmis? Dalykas nagrinėja ne tik psichologinius mechanizmus (pvz. žinias, požiūrius, suvokimą), tačiau ir socialines įtakas, kurios trukdo pasikeitimą ir skatina pastovias nesveiko elgesio formas. Gilesnis šių procesų supratimas, padeda nustatyti optimalius būdus, padedant pakeisti nesveiko elgesio rutiną. Paskaitų metu nagrinėsite priklausomybių ir kopriklausomybių mechanizmus, vaikų nerimą, savivertę ir psichologinę gerovę, savidiscipliną ir savireguliaciją, skausmo psichologiją, streso įveiką ir valdymą, emocinį intelektą, savęs pažinimą bei prieraišumo traumas, asmenines vertybes, konfliktus ir jų konstruktyvų valdymą, savižudybės riziką bei susipažinsite su pozityviosios psichologijos pagrindais. Unikalu tai, kad ši psichologijos sritis paliečia kiekvieną žmogų asmeniškai.

    Mityba I

    Mityba I

    Šis dalykas suteikia galimybę sužinoti daugiau apie maistą, jo naudą sveikatai ir įgyti sveikos mitybos pagrindus, nepriklausomai nuo to, ar norite tiesiog pagerinti savo savijautą, ar siekiate tapti sveikos gyvensenos specialistu. Paskaitų metu nagrinėjamas maistas kaip maistinių medžiagų bei energijos šaltinis, sveikatai nepalankios ir palankios mitybos principai ir taisyklės bei pasekmės, maisto produktų savybės, dietų įvairovė bei jų rezultatai. Baigę šį dalyką įgysite praktinių gebėjimų sudaryti ir įvertinti asmeninį, sveikatai palankų mitybos planą atsižvelgiant į rekomenduojamas maisto medžiagų ir energijos normas, pasirinkti sveikatai palankius  maisto produktus pagal jų etiketes bei kokybės rodiklius. Klausytojai paskaitų metu mokysis apibūdinti maistines medžiagas, jų šaltinius, rezorbciją, atlikti asmens paros energijos poreikio paskaičiavimą, išmanyti alkoholio bei rūkymo pasekmes mitybai, apibūdinti genetiškai modifikuotas, rafinuotas maisto medžiagas, vertinti maisto produktų sudėties aprašą etiketėse, apibūdinti dietų skirtumus, mitybos reikšmę lėtinių ligų atsiradimui, stebėti, analizuoti, vertinti ir koreguoti kasdienės mitybos įpročius.

    Mityba II

    Mityba II

    Mityba II – tai atidžiai tyrinėjantis žvilgsnis į mitybos sąsajas su sveikata, aprėpiantis poveikio mechanizmus nuo žmogaus ląstelės iki visos planetos lygmens. Pagrindinis dalyko tikslas – padėti rasti kelią į tvarius, sveikatai palankius, kiekvienam savus mitybos įpročius. Paskaitų temos aprėpia įvairius mitybos aspektus: kaip įsivertinti ir stebėti savo mitybą, kokias medžiagas atneša įvairūs maisto produktai, kaip jie keičiasi mitybos grandinėje, mūsų puoduose ir keptuvėse, o galiausiai virškinamajam trakte, kada ir kodėl atsirado visadalės augalinės mitybos praktika, kodėl ji svarbi lėtinių ligų prevencijoje, ką reikia žinoti apie įvairiais gyvenimo tarpsniais besiskiriančius žmogaus mitybinius poreikius, kodėl verta iš anksto planuoti valgiaraštį ir kaip tai padaryti, kokią vietą mūsų mityboje galėtų užimti įvairiomis maistinėmis ir biologiškai aktyviomis medžiagomis praturtintas (funkcionalusis) maistas, maisto papildai, koks apskritai yra maisto vaidmuo žmogaus ir žmonijos evoliucijoje. Greta kertinių dalykų, paskaitų metu analizuojami ir dažnai vieni kitiems prieštaraujantys patarimai, dažnai nuskambantys populiariose medijose, aptariami dalyvių klausimai, patirtys. Nepaisant to, ar savo virtuvėje nardot kaip žuvis vandeny, ar valgio gaminimas nėra Jūsų stiprioji pusė, stengiamės padėti geriau pažinti maistą, kad trumpalaikiai susižavėjimai nenuviltų, o diena iš dienos formuotųsi malonus ir sveikatai palankus santykis.

    Sveikas amžėjimas (angl. longevity)

    Sveikas amžėjimas (angl. longevity)

    Sveikas amžėjimas (angl. longevity) yra sritis, kuri tiria, kaip galime gyventi ilgiau ir kokybiškiau. Ši sąvoka nėra apie tai, kaip gyventi amžinai, o apie tai – kaip išnaudoti kiekvieną savo gyvenimo dieną maksimaliai, siekiant geresnės savijautos ateityje. Tai kelionė į ilgesnį ir laimingesnį gyvenimą, o norint tai pasiekti, pirmuosius žingsnius turime dėti jau dabar. Šis dalykas  skirtas tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms, siekiantiems atstatyti/palaikyti savo sveikatą. Kuo anksčiau pasirinksime sveiko gyvenimo būdo kelią, tuo energingesnis bus mūsų gyvenimas ir vyresniame amžiuje sumažinsite įvairių ligų tikimybę. Jei pradedate sveika gyvensena rūpintis vyresniame amžiuje, reikia daugiau žinių ir pastangų, suprasti, kas vyksta organizme, įsivertinti savo jėgas ir mokėti individualiai pritaikyti metodus, sulėtinančius amžėjimo procesus ir atstatančius gyvybingumą. Paskaitų metu nagrinėsime vyrų ir moterų su amžiumi susijusius pokyčius, aptarsme ir atliksime (seminarų metu) sveikatos įvertinimo testus, pasitelkiant tiek Vakarų, tiek Rytų medicinos metodus. Analizuosime mitybos biochemiją ir sąsajas su amžiumi, žolelių, adaptogenų, maisto papildomų vartojimą. Sužinosite apie deficito būsenas (disbalansą), smegenų veiklą, miego ypatumus, kognityvinių funkcijų raidą, genetikos bei fizinio aktyvumo vaidmenį. Dalyko  eigoje kursite individualią asmeninę sveiko amžėjimo programą. Šis dalykas tai integralinė praktinių priemonių ir žinių visuma, kuris padės kiekvienam sustiprėti kūnu ir dvasia.

    Psichosomatika

    Psichosomatika

    Psichosomatika – tai mokslas, tiriantis, kaip mūsų mintys ir jausmai gali paveikti mūsų kūną, apimantis šiuolaikinį požiūrį į psichikos ir kūno sąveiką. Tai tarsi jungiamasis tiltas tarp mūsų minčių, emocijų, proto ir kūno. Šis dalykas gali padėti jums suprasti, kaip jūsų mintys veikia kūną (pavyzdžiui, kaip stresas gali sukelti fizinius simptomus, tokius kaip galvos skausmas ar skrandžio problemos), kaip valdyti emocijas (išmoksite sveikų būdų susidoroti su stresu, nerimu ir kitais jausmais), kaip rūpintis savo kūnu (sužinosi, kaip svarbu klausytis savo kūno signalų ir rūpintis juo tiek fiziškai, tiek emociškai) bei kaip geriau pažinti save ir stiprinti tavo savivertę. Paskaitų metu sužinosite, kas yra psichosomatika, kaip įvairūs simptomai pasireiškia kūne, ar yra išgyvenimų, kurių nepastebime ir kaip visa ta kančia ir emocijos gali paveikti kūną, jį naikindamos ar atvirkščiai, surinkdamos ir ištraukdamos žmogų iš beviltiškos padėties. Kalbėsimės apie tai, kaip darbas su jausmais ir emocijomis bei jų priėmimu gali padėti išlaikyti sveiką gyvenimo būdą, kokie jausmai ir mintys veikia jūsų sveikatą ir ką turėtumėte daryti, kad išlaikytumėte gerą sveikatą, ar eilinis žmogus, neturėdamas medicininio ar psichologinio išsilavinimo ir patirties, gali pats sau padėti susitvarkyti su jį varginančiomis būsenomis ar simptomai? Paskaitų metu analizuojama sąmonė, įvairios žmogaus būsenos ir vystomos jausminės sferos, aptariami savipagalbos metodai ir įrankiai. Klausytojai mokysis valdyti emocijas ir jausmas, naudoti savipagalbos įrankius kasdienybėje, identifikuoti reakcijas į save bei aplinką bei sąmoningai jas keisti. Paskaitose sužinosite apie sąmonės įtaką savipagalbai, emocijų ir jausmų perėjimą į kūną, žmogaus vystymosi principus, biologinio konflikto atsiradimo sąlygas, biologinę organų funkciją bei biologinių pokyčių reikšmę, kūno pokyčių etapus bei konfliktus, juos sukeliančių situacijų identifikavimą, sprendimo būdus, dvasinius ligos aspektus, sveikos būsenos paieškas.

    Psichoneuroendokrinologija

    Psichoneuroendokrinologija

    Edobiogenika yra vienas iš šiuo metu itin sparčiai populiarėjančių sveikatinimo sričių, o dėstytoja Evelina Rudzikienė yra šios srities aukščiausio lygio specialistė. Institute ji dėsto dalyką pavadinimu „psichoneuroendokrinologija”, kuris endobiogenikos sritį kelia į kitą lygį! Tai dalykas skirtas kiekvienam, kuris nori sistemiškai pažvelgti į žmoguje vykstančius biologinius ir biocheminius mechanizmus. Paskaitose nagrinėjamas žmogaus stresas, imunitetas ir adaptacija, alergijos, pagumburio – hipofizės – antinksčių ryšys, lytiniai hormonai, skydliaukės hormonai, virškinimo sistema, mikrobiota, gliukozės apykaita, cholesterolio apykaita, miegas, depresija ir nerimas, sisteminis ir analitinis mąstymas, neuropsichologiniai genų pasireiškimo veiksniai. Paskaitų metu taip pat aiškinami sveikatos sutrikimų mechanizmai ir sveikatai palankūs būdai bei priemonės jų išvengti – psichosomatikos metodai, NLP (neurolingvistinis programavimas), biologinis ir fiziologinis poveikis, gydomieji augalai ir t.t. Šis dalykas jus supažindins su adaptacijos, streso, hormonų, neurotransmiterių, emocijų ir psichinių veiksnių poveikiu sveikatai, sveiko senėjimo (angl. longevity) naujovėmis, pagalba savo sveikatai pasitelkiant gyvenimo būdą, fizinį aktyvumą, vitaminus, papildus ar fitopreparatus. Tai dalykas, nagrinėjantis visuminę sveikatos prieigą.

    Kūno biodinamika

    Kūno biodinamika

    Kartais susiduriame su įvairiais kūno skausmais ir net nenutuokiame, kad tikrieji skausmo šaltiniai gal būti visai kitose vietose. Kartais galvojame, jog negalime pasiekti savo pėdų, nes esame nelankstūs, nors iš tiesų užtenktų tik atpalaiduoti tam tikrus kūno taškus. Kartais net mažas randas daro didelę įtaką jūsų emocinei būsenai, o vėliau ir fiziologijai, tada jį sutvarkius, kitos bėdos išsisprendžia savaime. Tad kūno biodinamika tai mokslas apie kūną ir skirtingų kūno vietų sąryšius. Tai dalykas, kuris padeda suprasti savo fizinį kūną, jo adaptacijos galimybių gerinimą taikant fizinį krūvį, kompensacinius mechanizmus, multifunkcinį požiūrį į skausminius sindromus bei sprendimo būdus. Paskaitų metu klausytojai supras, kas yra fizinis krūvis, kam jis skirtas, kokias kūno funkcijas jis gerina, analizuos organizmo funkcinius ryšius, įvertins galimas kompensacijas ir korekcijos galimybes. Dalyko turinys apima žinias apie raumenines ir raištines grandines bei jų sąsajas su vidaus organais, randus bei jų įtaką, pėdos ypatumus, fizinio aktyvumo naudą ir žalą, kvėpavimo sistemą, diafragmą bei jo ryšius ir poveikius, refliuksą, kvėpavimo technikas, apatinio smilkininio žandikaulio sąnario disfunkcijas, skausminius sindromus bei įtaką sveikatai, šonkaulių ir klubo mobilumo praktiką, laikyseną bei skoliozę. Tai netikėtų kūno atradimų lobynas.

    Rytų medicinos sistemos

    Rytų medicinos sistemos

    Šis dalykas – tai kelionė į sveikatos ir harmonijos pasaulį. Rytų medicinos sistemos, tokios kaip tradicinė kinų medicina (TCM), ajurveda yra senovės išminties ir praktikų lobynas, skirtas palaikyti sveikatą ir gerinti gyvenimo kokybę. Šios sistemos remiasi tuo, kad kūnas, protas ir dvasia yra tarpusavyje susiję, o sveikata priklauso nuo visų šių elementų pusiausvyros. Šis dalykas supažindins jus su pagrindiniais rytų medicinos sveikatos išsaugojimo, stiprinimo, ligų diagnozavimo bei gydymo principais. Paskaitų metu pristatomi tradicinės kinų medicinos bei ajurvedos pagrindai, sąvokos, supratimas apie ligų priežastis, kartu nurodant koreliaciją su šių dienų medicina bei vykdomais tyrimais, pagrindiniais diagnostikos bei sveikatos profilaktikos metodais. Teorijos bei praktinių užsiėmimų metu klausytojai supažindinami su akupunktūrinių kanalų paskirtimi, jų topografija, biologiškai aktyviais taškais, jų veikimo būdais. Klausytojai supažindinimo su veido, pulso, liežuvio diagnostika, kinų bioritmologijos taikymu ligų profiklaktikai, kinų masažo principais ir technikomis. Ajurvedos paskaitų metu klausytojai galės nustatyti asmeninę konstitucinę prigimtiį (došą) bei susipažinti su mityba ir gyvenimo būdu pagal konstitucinį tipą. Kurse suteikiami meditacijos, jogos pagrindais, jos įtaka sveikatai pagal šiuolaikinio mokslo įrodymus.

    Fitoterapija

    Fitoterapija

    Tai dalykas apie fitoterapijos kaip natūraliosios medicinos metodo pagrindus, kurie remiasi įvairių augalų panaudojimu gydymo tikslais. Paskaitų metu ugdomas supratimas apie fitoterapiją, kaip natūraliosios medicinos metodą, jo taisykles ir principus, farmakognoziją, fitoterapijos panaudojimą sau ir savo artimiesiems bei supažindinama su fitoterapijos priemonėmis – vaistiniais augalais ir grybais. Klausytojai taip pat supažindinami su augalines žaliavas naudojančios gydymo sistemomis (homeopatija, gemoterapija, Bach`o žiedų terapija, tradicinė kinų medicina, ajurveda), augalinių žaliavų rūšimis, jų rinkimu, džiovinimu ir laikymu, augalų veikliosiomis medžiagomis, vaistažolių mišinių sudarymo principais, augalų nepageidaujamais poveikiais, augalų ir vaistų sąveikomis, toksiškumu, grybais ir jų savybėmis. Taip pat paskaitų metų dėmesys skiriamas labiausiai paplitusių virškinamojo trakto, kepenų, tulžies pūslės ir tulžies latakų, inkstų ir šlapimo takų bei kvėpavimo organų ligų bei onkologinių ligų fitoterapijai.

    Multimodalinė meno terapija

    Multimodalinė meno terapija

    Meno terapija yra ypatingas būdas išreikšti savo jausmus ir mintis per kūrybą. Šios dalyko tikslas supažindinti studentus su meno terapijos teorija ir metodologija, terapinio darbo su įvairiomis tikslinėmis klientų grupėmis faktoriais ir sąlygomis. Paskaitų metu pateikiamos ir analizuojamos meninių priemonių psichologinės ir energetinės savybės, mokoma diagnostikos, korekcijos ir lavinimosi (asmeninio augimo) pasitelkiant meno terapijos metodus. Klausytojai susipažins su judesio, muzikos terapija ir daugybe meno terapijos technikų, jų terapinėmis galimybėmis, jungiant ir integruojant jas tarpusavy: smėlio terapija, vaizdo – grafika, tapyba, objektas, instaliacija, performansas, akcija, eko, naratyvinė, fototerapija, landšaftine ir kt. Paskaitose pateikiamos ne tik teorinės žinios, bet ir organizuojami praktiniai užsiėmimai, išbandomos įvairios technikos, sudarant galimybę įsitikinti jų efektyvumu, gauti asmeninį patyrimą ir dalinę terapiją. Šis dalykas suteikia terapinį poveikį – klausytojai visų pirma pailsi, o tai reiškia, kad nuovargio, nepasitenkinimo ir kitų nemalonių įtampų energiją transformuoja atsipalaidavimu, išlaisvinimu ir panaudojimu kūrybai. Taip pat kūrybinio proceso eigoje atrandami individualūs vidiniai gebėjimai, talentai, apčiuopiamas kūrybiškumas. Galiausiai šių paskaitų dėka klausytojai pradėda geriau jausti ir vertinti savo vidinę struktūrą, dalis, vidinę erdvę, suprasti savo jausmus, reakcijas, elgesį, dažnai sukeliantį kančią, o naujajame matyme  atseka ir išsprendžia gyvenimo peripetijų susipainiojimą. Edukacinio – terapinio proceso eigoje atsiveria gilesnis ir aiškesnis grožio matymas, gimsta pasitenkinimas, džiaugsmas gyvenimui. Pažintis su kūrybiniais dėsniais ir kūrybos laisve sudaro galimybes pajaust savo individualumą, nepakartojamumą, džiaugsmą ir tuo pačiu Vienybės pojūtį – džiaugsmą kurti grupėje. Visa tai atliepia į pagrindinį, prigimtinį dėsnį, be ko žmogus kentės, suvokdamas tai arba ne.

    Homeopatija

    Homeopatija

    Homeopatija – tai sveikatinimo rūšis, skirta pačio paciento gyvybinėms jėgoms, imuninei sistemai sužadinti. Pagrindinė homeopatijos idėja yra ta, kad labai maža dozė medžiagos, kuri sveikam žmogui sukelia panašius simptomus kaip liga, gali padėti sergančiam žmogui pasveikti. Tai tarsi paskatinimas organizmo savigydos jėgų. Paskaitų metu pateikiamos nuoseklios žinios apie homeopatijos sampratą, istoriją, paplitimą ir vystymąsi pasaulyje bei vietą medicinoje. Klausytojai supažindinami su pagrindiniais homeopatijos principais, homeopatine farmakologija ir toksikologija, homeopatinių preparatų kilme ir formomis. Paskaitų metu taip pat pristatomas holistinis požiūris į žmogaus organizmo sutrikimų gydymą ir homeopatija. Taip pat nagrinėjamos tokios temos kaip R. Voll (R. Folio) patologijos kontūrai ir jų reikšmė homeopatijoje ir medicinoje, u-sin sistema, analizuojami organizmo funkcijų sutrikimų priežastinių grandžių nustatymo dėsningumai, patologijos migracija ir gydymo kryptys. Paskaitose pristatoma konstitucinio tipo samprata homeopatijoje bei pagrindinių konstitucinių preparatų charakteristika, konstituciniai kamienai, aptariama diatezės, miazmų samprata homeopatijoje bei jų charakteristika, ūminių ligų, kvėpavimo takų, virškinimo sistemos, odos, galvos skausmo ir kt. ligų homeopatinio gydymo taktikos principai. Homeopatijos privalumai – natūralumas, individualizuotas gydymas, švelnus poveikis su retais šalutiniais poveikiais. Ji gali būti pasitelkiama gydant peršalimo ir gripo simptomus, virškinimo problemas, alergines reakcijas, nemigą, stresą ir nerimą kt. ligas.

    Aromaterapija

    Aromaterapija

    Aromaterapija – tai magiškas pasaulis, kuriame kvapas gali tapti tavo geriausiu draugu! Įsivaizduok, kad gali pasveikti uostydamas gėlių aromatą ar masažuodamas kūną kvapiais aliejais. Tai ir yra aromaterapija – gydymas aromatais. Paskaitų metu klausytojai susipažins su skirtingais aromaterapiniais produktais, jų panaudojimo galimybėmis. Dalykas apima uoslės anatomijos, organinės aromatinės chemijos bei aromaterapijos dalis. Dalyko metu bus aptarti skirtingi eteriniai aliejai, jų panaudojimo galimybės, indikacijos, kontraindikacijos bei receptai skirtingoms sveikatos problemoms spręsti. Paskaitos apima žinias apie aromaterapijos istoriją, nosies anatomiją ir kvapo suvokimą, aromaterapijos panaudojimo būdus, saugumo reikalavimus, hidrolaterapiją, riebiųjų aliejų panaudojimą, aromaterapijos ypatumus vaikams ir nėščiosioms, augintiniams, aromatinę chemiją, eterinių aliejų grupes ir pritaikymo galimybes, aromatinių mišinių gamybą ir receptūrą, peršalimo, virusini, odos ligų, menstruacijų premenopauzės ir menopauzės gydymas, emocinės būklės gerinimas bei organizmo valymas pasitelkiant aromaterapiją. Aromaterapija – tai ne tik mokslas, bet ir menas. Tai kelionė į savo pojūčius ir savijautą. Išdrįsk atrasti kvapų pasaulį.

    Holistinės sveikatos technologijos

    Holistinės sveikatos technologijos

    Holistinės sveikatos technologijos – tai metodologija, leidžianti kiekvienam žmogui pagerinti (pakelti) savo somatinės (fizinės) sveikatos lygį. Metodologija grindžiama sveikatos mokslų pasiekimais, pritaikytais kasdieniniam gyvenimui. Sveikas žmogus pasižymi tuo, kad visos jo sistemos ir organai dirba darniai. Liga susiformuoja, kuomet vienas iš komponentų, organas ar sistema, neatlaiko adaptacinio streso. Sveikimas arba atsistatymas, tai natūralus gamtos procesas, kurio greitį tam tikrose ribose, galime kontroliuoti sveikatos technologijos metodais. Žodis „technologija“ naudojamas dėl to, kad pasitelkiama reglamentuota veiksmų seka, užtikrinanti reikalingą poveikį. Klausytojai gaus žinias apie somatinės (fizinės) sveikatos vertinimą, adaptacinį potencialą kaip integruotą sveikatos rodiklį, žmogaus kūno sistemų atsaką į poveikius skirtingomis sąlygomis, saviatsistatymo (sveikimo) galimybes ir taikomus natūropatinius metodus. Paskaitų metu bus pristatomas integralinis, sisteminis požiūris į žmogaus kūną ir sveikatą, nagrinėjami Vakarų ir Rytų medicinos ir sveikatinimo modeliai, genetikos ir gyvenimo būdo įtaka kūno energijos balanso užtikrinimui. Taip pat bus aptariamas stresas, adaptacijos vertė, skausmas, savidiagnostika, toksikozė ir kūno detoksikacijos metodai. Dėstytojas pristatys sveikatos vertinimo procesą bei diagnostikos metodikas, tokias kaip elektro-akupunktūra (ryodoraku, Folio metodas), pulso diagnostika, biolaukų-auros vertinimas, Kuperio testas, Baevsky indeksas, VO2max testas, funkcinė diagnostika. Dėmesys taip pat bus skiriamas ir kūno ekologijai – grožio procedūrų (nagai, plaukai, depiliacijos, tatuiruotės), rekonstrukcinių pokyčių (riebalų išsiurbimas, sąnarių implantai ir t.t.), gyvenimo vietos keitimo, technogeninės ir saulės spinduliuotės bei cirkadinių ritmų įtaka sveikatai. Aptarsite vyrų ir moterų sveikatos ypatumus ir rizikas skirtingais amžiaus periodais, fizinio aktyvumo naudą ir žalą ir kt.

    Žmogus, aplinka ir kvantiniai laukai

    Žmogus, aplinka ir kvantiniai laukai

    Šio dalyko paskaitose nagrinėjami žmogaus sveikatos klausimai pasitelkiant „kitokį žvilgsnį“. Pastaraisiais metais kvantinės fizikos srityje skirtos Nobelio premijos atskleidė sparčiai besivystančių kvantinių technologijų svarbą mūsų pasaulyje. Pradėta formuoti idėja, jog „visa yra viena“ – visa yra susiję. Šiuolaikiniam žmogui, norint adekvačiai priimti šias naujas sparčiai besivystančias mokslo ir technologinų sritis, būtina formuoti, padėti jam susidaryti bazinį šių pasiekimų supratimą. Tokių mokslo pasiekimų kontekste, sveikatos samprata patiria naujus iššūkius ir yra papildoma naujomis žiniomis. Tai ir kvantinių reiškinių pasireiškimai žmogaus organizme, tai ir aplinkos įtaka žmogui, tai ir svarbių sąsajų identifikavimas. Tad šis dalykas suteiks galimybę prisiliesti prie šių naujų pasiekimų bei reiškinių. Paskaitų metu susipažinsite su kompleksinių sistemų teorija, kvantinių laukų ypatybėmis. Bus nagrinėjamos galimos įtakos, poveikis žmogaus sveikatai, nagrinėjamos naujos kuriamos diagnostinės bei poveikių technologijos. Vienas iš šio dalyko tikslų – atnaujinti ir praplėsti požiūrį į mus supančią erdvę. Aptarsime aplinkos bei žmogaus sąveikas, mus supančios erdvės daugiasluoksniškumą bei sąmoningo aplinkos kūrimo variantus papildomai pasitelkiant senųjų tradicijų išmintį bei kvantinę fiziką. Prisiliesime prie mineralų karalystės galimybių. Apžvelsime kuo jie gali padėti mums ir mūsų aplinkai XXI pokyčių ir iššūkių amžiuje.